Студентський польський клуб
Польський студентський клуб
Україна, 10-005 Житомир,
вул. Чуднівська, 34 б
Інформація за вересень 2023
7 вересня 2023 року

Абетка польського класу – популяризація польської мови в Україні

Проект спрямований на учнів, вчителів та директорів українських шкіл, де польська мова викладається як іноземна або друга. Він безпосередньо охоплює шкільну спільноту, зосереджену в 60 пілотних школах, відібраних у рамках конкурсу.

Проект передбачає розробку та впровадження в 60 школах, у яких польська мова викладається як іноземна або друга, найкращої моделі польської мовної лабораторії, яка представляє собою певну організацію дидактичного простору: а) у сфері оформлення кабінету польської мови, б) у сфері стратегії та змісту навчання як інноваційного методу викладання предмету (польська як іноземна/друга мова).

Запропонована модель облаштування простору реалізує такі сучасні постулати глоттодидактики, як використання активізуючих методів навчання, заснованих на автономії учня. Крім того, він має на меті: а) розвиток мовних компетенцій у сфері загальної мови та мови шкільної освіти, б) культурні компетенції (включаючи знання про Польщу та вміння вести культурний діалог), в) освітні та соціальні компетенції, що включають учнів до навчального процесу, дозволяють глибше зрозуміти сучасну Польщу, а також ототожнюються з цінностями демократії, солідарності, участі в суспільному житті, свободи та незалежності.

Вчителі та директори шкіл, охоплених проектом, мають можливість взяти участь у методичній конференції, присвяченій сучасним тенденціям глоттодидактики, учні беруть участь у конкурсі, що розвиває компетентності самостійності навчання, а школи отримують матеріальну підтримку для оснащення кабінетів польської мови.

Мотивом запланованих заходів є досягнення польської науки протягом століть, від геліоцентричної теорії Миколи Коперника до переконань Ольги Малінкевич.

Projekt dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Інформація за вересень 2023 —>


Ваші коментарі