Студентський польський клуб
Польський студентський клуб
Україна, 10-005 Житомир,
вул. Чуднівська, 34 б
Актуально
9 листопада 2020 року

Час Федецького.

Повернення на Батьківщину

7 листопада 2020 року в Gnatyuk Art Center відбулася довгоочікувана виставка фотографій Альфреда Федецького, що походить з Житомира, під назвою «Час Федецького: Повернення на Батьківщину».

Проект реалізовано за підтримки Житомирської Міської Ради у рамках фінансової підтримки реалізації соціальних та культурних проектів з бюджету у сфері культури. Ініціатором та організатором проекту є Студентський Польський Клуб. Партнерами проекту є: Gnatyuk Art Center, Фотошкола Володимира Оглобліна з Харкова та Житомирський Коледж Культури і Мистецтв ім. Івана Огієнка.

На відкритті виставки виступила директор Gnatyuk Art Center Тетяна Пелех. Голова Студентського Польського Клубу Валентина Юсупова, яка як організатор представила ідею створення цього проекту. Викладач Житомирського Коледжу культури і Мистецтв ім. Івана Огієнка Ігор Шурпан розповів про життя Альфреда Федецького, його роботи.

З огляду на карантин, відкриття виставки відбулося онлайн. Щоб усі могли побачити виставку, організатори планують ознайомити зацікавлених з роботами Альфреда Федецького, які представлені на виставці. Також в рамках проекту планується організувати круглий стіл з участю представників Фотошколи Володимира Оглобліна з Харкова, місцевих краєзнавців та істориків. Згідно з планом, виставка буде діяти до кінця 2020 року.

З Вікіпедії: Альфред Федецький народився в 1857 році в Житомирі в польській родині. Освіту здобув в Академії Мистецтв у Відні. Розпочав свою професійну кар`єру в Києві під керівництвом видатного фотографа Володимира Висоцького. Потім, у 1886 році, він відкрив власне фотоательє у Харкові. У своїй самостійній художній роботі Федецький почав відходити від обов`язкової статичної «сімейної» композиції фотографії до «живописного» зображення людей. Інноваційність, для тих часів в фотографії, принесли художнику велику популярність та численні нагороди на національних та міжнародних виставках. Його високу майстерність оцінили провідні політичні та мистецькі особистості. Він співпрацював з багатьма видавництвами, і його роботи публікувались у найбільш читаних журналах того часу. Альфреда Федецького також цікавили всі технічні новинки, які він намагався використати у фотографії. Він часто експериментував у своїй роботі, в т.ч. робив спроби записати звуки, художнє застосування рентгенівської фотографії, зробив перші кольорові фотографії, а також першим організував публічне кінематографічне шоу у Харкові. Помер у Мінську, похований у Харкові.

Актуально —>


Ваші коментарі