З 09 листопада по 09 грудня волонтер «Польського студентського клубу», студентка Державного університету ім. Івана Франка Валентина Шишук, відбула професійне стажування в Центрі психологічної допомоги родинам Товариства АСЛАН (Варшава).
Під час стажування Валентина брала участь в соціотерапевтичних заняттях, заняттях для батьків під керівництвом пані Дороти. Під час таких зустрічей батьки мають можливість отримати знання про загальний розвиток дитини, що дозволяє їм впоратися з важкими ситуаціями, які виникають під час виховання дітей. В ході лекції більш детально розглянули такі питання:
- найпоширеніші помилки у спілкуванні з дитиною;
- як зацікавити дитину; зробити так, щоб дитина Вас почула;
- як побудувати гарні відносини в сім`ї.
Взяла участь у групових заняттях для дітей, що відвідують центр, а також клінічних зустрічах. Була присутня на груповій супервізії для психологів, в яких робиться наголос не лише на методичній стороні справи та на професійних навичках психолога, а й на особистісних утрудненнях, на особливостях взаємостосунків між психологом та клієнтом.
За час проходження стажу, Валентина отримала великий досвід, детально ознайомилася з роботою психолога в Польщі, а також мала можливість порівняти діяльність психолога в Україні та Польщі. Ознайомитись з роботою організацій та закладів, з якими співпрацює асоціація «АСЛАН».
У вільний час Валентина гуляла столицею Польщі, відвідувала найбільш цікаві місця: театри, музеї.
Дуже дякуємо колективу Товариства ASLAN за можливість проходження стажу, а також за теплий прийом нашої волонтерки.
Стажування реалізоване завдяки підтримці Фонду «Семпер Полонія» в рамках конкурсу організованого Міністерством Закордонних Справ Речі Посполитої «Співпраця з Полонією і Поляками за кордоном в 2015 році».
_____________________________________________
ASLAN – potężny lew, dobry i sprawiedliwy bohater Opowieści z Narni C.S. Lewisa został wybrany na patrona przez młodzież, która towarzyszyła narodzinom Stowarzyszenia na początku lat 90 – tych.
Początkowo nieformalnie działająca grupa psychologów i młodzieżowych liderów, została zarejestrowana w kwietniu 1994 roku.
Ważniejsze działania i programy zrealizowane od tamtej pory:
- Udzielanie profesjonalnej pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi, społecznymi, rodzinnymi (m. in. z rodzin dysfunkcyjnych);
- Prowadzenie klubu dla młodzieży, w ramach którego odbywały się zajęcia teatralne, muzyczne, zajęcia z pantomimy, tai – chi, zajęcia plastyczne, ceramiczne, poetyckie, tańca, śpiewu i różnych umiejętności praktycznych (tkactwa, szycia, wyrobu biżuterii), wydawanie gazetki „Być Ich Dziećmi”.
- Grupy samopomocowe i wsparcia.
W Stowarzyszeniu działały między innymi:
- grupy dla dzieci z rodzin alkoholików (Alateen, DDA),
- dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (DDD),
- dla młodych kobiet,
- dla młodych mężczyzn,
- dla młodzieży znajdującej się w trudnych sytuacjach życiowych: którzy stracili rodziców, dla rozpoczynających samodzielne życie na własnym gospodarstwie,
- dla osób z problemami odżywiania.
Aktualnie działa grupa Alateen i DDA.